Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3

Voľby do orgánov samosprávy obcí

Výsledky volieb  2018

Za starostu obce bol zvolený:

Ondrej Uhliarik, Ing.  Kresťanskodemokratické hnutie   s počtom platných hlasov 503.

Kandidáti, ktorí boli zvolený za poslancov do obecného zastupiteľstav  podľa počtu získaných platných hlasov:

počet platných hlasov

1. Zlatica Balážová, Mgr.

Kresťanskodemokratické hnutie 489
2. Martina Ondrovičová, PhDr. nezávislý kandidát    458
3. Viera Jánošová, Mgr. Kresťanskodemokratické hnutie 442
4. Martin Rybár, Ing. Kresťanskodemokratické hnutie      404
5. Stanislav Tesarik Kresťanskodemokratické hnutie  342
6. Sidónia Rusnáková nezávislá kandidátka 338
7. Marián Kimlička Kresťanskodemokratické hnutie  328

8. Denisa Smreková, PhDr. Mgr.

Kresťanskodemokratické hnutie 320
9.  Jakub Horecký SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana  286

Výsledky  ostatných kandidátov na starostu obce podľa počtu odovzdaných platných hlasov:

počet platných hlasov
1. Jozef Katerinec, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti ( oľano),Sloboda a solidarita, Sme rodina- Boris Kollár, Nova                 39

2. Ondrej Klamo, nezávislý kandidát 64

Náhradníci - Kandidáti, ktorí neboli zvolený za poslancov obecného zastupiteľstva v poradí podľa počtu získaných platných hlasov:

Počet platných hlasov

1. Marián Prejsa, Ing.

Demokrati  Slovenska 181
2. Ondrej Klamo nezávislý kandidát  152
3. Jozef Katerinec Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti ( oľano), Sloboda a solidarita, Sme rodina- Boris Kollár, Nova 132

Informácie o spracúvaní osobných údajov.jpg

Zaregistrovaní kandidáti

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby starostu Obce  Jablonové

1. Jozef Katerinec, 66 r., riaditeľ autoškoly, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, SME RODINA - Boris Kollár, NOVA
  2. Ondrej  Klamo, 37 r., súkromný podnikateľ, nezávislý kandidát
  3. Ondrej Uhliarik, Ing., 44 r., starosta, Kresťanskodemokratické hnutie

Zoznam zaregistrovaných kandidátov pre voľby do Obecného zastupiteľstva v  Jablonovom

1. Zlatica Balážová, Mgr., 47 r., živnostníčka, Kresťanskodemokratické hnutie
  2. Jakub Horecký, 25 r., prijímací technik, SMER - sociálna demokracia, Slovenská národná strana
  3. Viera Jánošová, Mgr., 47 r., štátna zamestnankyňa, Kresťanskodemokratické hnutie
  4. Jozef Katerinec,  66 r., riaditeľ autoškoly, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽANO), Sloboda a Solidarita, SME RODINA - Boris Kollár, NOVA
  5. Marián Kimlička, 49 r., živnostník, Kresťanskodemokratické hnutie
  6. Ondrej Klamo, 37 r., súkromný podnikateľ, nezávislý kandidát
  7. Martina Ondrovičová, PhDr., 46 r., ekonómka, nezávislá kandidátka
  8. Marián Prejsa, Ing., 45 r., SZČO - projektant, Demokrati  Slovenska
  9. Sidónia Rusnáková, 66 r., účtovníčka, nezávislá kandidátka
  10.  Martin Rybár, Ing., 32 r., ekonóm, Kresťanskodemokratické hnutie
  11.  Denisa Smreková, PhDr. Mgr., 38 r.,  štátna zamestnankyňa,Kresťanskodemokratické hnutie
  12.  Stanislav Tesarik, 45 r., živnostník, Kresťanskodemokratické hnutie

Obecný úrad Jablonové oznamuje, že zoznam voličov je k nahliadnutiu  počas stránkových hodín u pani Janky Barákovej,

• Predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozhodnutím č. 203/2018 Z.z. vyhlásil voľby do orgánov samosprávy obcí a určil deň ich konania na sobotu 10. novembra 2018.
  • Uznesením Obecného zastupiteľstva Jablonové č.389/07/18 zo dňa 2.7.2018 určuje sa rozsah výkonu funkcie starostu  obce Jablonové  na plný úväzok na funkčné obdobie rokov 2018-2022.
  • Uznesením Obecného zastupiteľstva Jablonové č.388/07/18 zo dňa 2.7.2018  bol určený jeden volebný obvod, do ktorého bude volených 9 poslancov Obecného zastupiteľstva Jablonové.
  • V Obci Jablonové  je určený jeden volebný okrsok – v budove Dom kultúry Jablonové, 900 54 Jablonové 197.
  • Sídlom miestnej volebnej komisie a okrskovej volebnej komisie je Obecný úrad Jablonové, 900 54 Jablonové 197.
  • Zapisovateľkou miestnej a okrskovej volebnej komisie bola menovaná pani  Irena Fodorová kontakt:  tel. číslo: 034/7787132, 0910 748 103, e-mailmatrika.jablonove@rmail.sk, adresa:  Obecný úrad Jablonové,  900 54 Jablonové 197.

Právo voliť

Právo voliť do orgánov samosprávy obce má občan Slovenskej republiky a cudzinec (ďalej len "obyvateľ obce"), ktorý má trvalý pobyt v obci a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 18 rokov veku.

Prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia.

Informácia pre voliča

Právo byť volený

Za poslanca obecného zastupiteľstva, v hlavnom meste Slovenskej republiky Bratislave a v meste Košice miestneho zastupiteľstva, môže byť zvolený obyvateľ obce, ktorý má trvalý pobyt v obci v ktorej kandiduje, a najneskôr v deň volieb dovŕši 18 rokov veku.

Za starostu obce môže byť zvolený obyvateľ obce, ktorý má trvalý pobyt v obci a najneskôr v deň konania volieb dovŕši 25 rokov veku.

Prekážkou práva byť volený je
- výkon trestu odňatia slobody,
- právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin, ak odsúdenie nebolo zahladené,
- pozbavenie spôsobilosti na právne úkony.

INFORMÁCIE PRE POLITICKÉ STRANY, POLITICKÉ HNUTIE a KOALÍCIE

INFORMÁCIE PRE NEZÁVISLÝCH KANDIDÁTOV

Vzory kandidátnych listín a príloh ku kandidátnym listinám

Tlačivá a vzory pre vedenie volebnej kampane

SMS oznamy obecného rozhlasu

Vážení občania,
obec Jablonové Vám ponúka možnosť bezplatne prijímať dôležité oznamy obce prostredníctvom SMS a/alebo e-mailových správ, podľa vlastného výberu.

dnes je: 14.11.2018

meniny má: Irma